Aktualności

Łos_duze

Szanowni Państwo

Mam przyjemność zaprosić na kolejne urodziny, ósme już, ŁOSia. Jak co roku z okazji tej, organizujemy Spotkanie Szkoleniowo – Konsultacyjne poświęcona aktualnym problemom polskiej radiologii. W tym roku mamy trzy wiodące tematy – dwa czysto techniczne: problem monitorów stosowanych do interpretacji obrazów radiologicznych oraz nadzór i optymalizacja dawek promieniowania. Trzecim tematem są ogłoszone niedawno radiologiczne procedury wzorcowe i ich znaczenie w naszej radiologicznej codzienności.

Tematy te znajdują odzwierciedlenie w planowanych wykładach i dyskusjach. 25 lutego, w siedzibie Łódzkiego Oddziału Izb Lekarskich odbędzie się otwarte zebranie Łódzkiego Oddziału PLTR, podczas którego będziemy mówić o problemach związanych z tworzeniem procedur roboczych, a w sąsiedniej sali będą ustawione monitory do „ślepej próby”. Monitory kolorowe i monochromatyczne z obrazami radiografii klatki piersiowej do oceny jakości prezentacji, zarówno na jednych, jak i na drugich tych samych obrazów.
27 i 28 lutego, w siedzibie ŁOSia, odbędą się trzy sesje poświęcone monitorom, metodom redukcji dawek oraz procedurom roboczym. W piątek planowane jest również Walne Zebranie członków Polskiego Towarzystwa Inżynierii Klinicznej. Serdecznie zapraszam do udziału w Spotkaniu.

Z poważaniem
mgr inż. Ryszard Kowski