Czytelnia

Wprowadzenie
Oprogramowanie Three Palm Software zostało zaprojektowane we współpracy z czołowymi radiologami zajmującymi się mammografią (m.in. doktorem Laszlo Tabarem) w taki sposób, aby zapewnić lekarzom rzeczywiste ułatwienie ich codziennej pracy. Dwie podstawowe cechy wyróżniające Three Palm Software to szybkość oceny badania oraz nowatorskie narzędzia pomocne w wykryciu zmian w tkance.
Przechodzenie pomiędzy ważnymi w ocenie obszarami obrazu jest konfigurowalne indywidualnie, ergonomiczne oraz zapewniające płynną pracę. Lekarz może swoją uwagę w pełni poświęcić diagnozie według zaplanowanych procedur oceny piersi. Prowadzony jest on przez program za rękę już od momentu wczytania badania, poprzez ocenę ważnych obszarów obrazu, możliwość porównania dwóch poprzednich badań na ekranie aż po stworzenie raportu.
Po konsultacjach z czołowymi europejskimi radiologami od mammografii, twórcy programu wprowadzili pomocne narzędzia do oceny obrazów. Znajdują się wśród nich m.in. specjalne maski anatomicznych części piersi (skośnie, poziome oraz pionowe), oparte o technikę oceny prof. dra Laszlo Tabara. Pomagają one uwidocznić diagnostycznie istotne, asymetryczne zmiany w tkance, w rejonach o największym prawdopodobieństwie ich wystąpienia.

Pełna wersja artykułu dostępna w prenumeracie i sieci salonów Empik (półka: prasa popularno-naukowa).

Jan Siwek

ALSTOR Sp.j., ul. Wenecka 12, Warszawa, tel. +48 22 510 24 00, www.alstor.pl