40 Jubileuszowy Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

kw 8 maja 2013 0
40 Jubileuszowy Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne zaprasza do udziału w 40 Jubileuszowym Zjeździe, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 6–8 czerwca 2013 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym, największym obiekcie konferencyjnym na Dolnym Śląsku, położonym w sąsiedztwie historycznej Hali Stulecia, w otoczeniu terenów rekreacyjnych Parku Szczytnickiego, Pergoli i Wrocławskiej Fontanny.

 

Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne będzie miało w czasie Zjazdu „okrągłe” 88 lat, dlatego chciałbym, aby Zjazd był okazją nie tylko do przedstawienia najnowszych dokonań naukowych i zawodowych, ale również momentem  refleksji i zadumy nad tak długą już tradycją polskiej radiologii. Projekt graficzny XL Zjazdu Polskiego PLTR kieruje nasze myśli do twórczości Stanisława Lema, pisarza, humanisty, filozofa i myśliciela. Czy nam radiologom nie jest potrzebny „wizjonerski umysł”, jaki prezentował Lem (zresztą z wykształcenia lekarz), przecież posługujemy się obrazem, czyli wizją. A może potrzeba nam też Jego „Bajek robotów” do odnalezienia w sobie pasji w naszej radiologicznej pracy, bo jak pisał Lem w bajce „Król Globares i Mędrcy”: „Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka” – pisze prof. Marek Sąsiadek, prezydent Zjazdu. 

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

Email marketing templates powered by FreshMail.com
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij