Aktualności

Logo konferencji RZESZÓW 2014Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy. Drodzy Goście.

Z wielką przyjemnością w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Dyrekcji Szpitala mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję Jubileuszową z okazji 50-lecia Oddziału Podkarpackiego Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR) oraz 25-lecia Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, która odbędzie się w dniach 23-25 maja 2014 r. w Rzeszowie.

Kiedy w roku 1964 śp. dr Edward Prokop- jeden z pionierów radiologii rzeszowskiej zakładał w obecności Prof. Witolda Zawadowskiego – ówczesnego Przewodniczącego ZG PLTR Rzeszowskie Koło Terenowe PLTR skupiające 32 lekarzy radiologów i sympatyzujących lekarzy innych specjalności, zapewne nie spodziewał się tak szybkiego rozwoju tej dyscypliny medycznej. W chwili obecnej Podkarpacki Oddział PLTR skupia około 150 lekarzy; radiologów i specjalizujących się w radiologii.

Swoim uczestnictwem zaszczycą naszą konferencje najwyższe autorytety w dziedzinie radiologii z Polski, Profesorowie i pracownicy naukowi z czołowych ośrodków akademickich z kraju, grono radiologów z Polski i goście z zagranicy. Tematem przewodnim konferencji będzie rozwój radiologii w ostatnim 50-leciu i najnowsze jej osiągnięcia.

Będziemy mieli zaszczyt gościć Państwa w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie, jednego z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, znanego jako stolicy innowacji, miasta czystego i pięknie ukwieconego, słynnego z dobrej jakości dróg miejskich, okrągłej kładki dla pieszych i nowoczesnego lotniska, miasta młodzieży (najwyższy odsetek studentów wyższych uczelni w odniesieniu do liczby mieszkańców spośród miast Unii Europejskiej – 33 %, co stanowi około 65000)., miasta przyjaznego, bezpiecznego dla mieszkańców i gości (3-cie najbezpieczniejsze miasto w Polsce).

Uroczystości jubileuszowe rozpoczniemy mszą świętą dziękczynną o godzinie 9:00 w Kaplicy Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im Św. Jadwigi Królowej. Następnie przewidujemy zwiedzanie ZRiDO i innych obiektów największego, wieloprofilowego Szpitala Podkarpacia i jednego z największych szpitali tego rodzaju w Polsce. W dalszej części Konferencji będziemy przyjmować Państwa w prestiżowym Hotelu Bristol przy Rynku Starego Miasta w Rzeszowie. Dwudniowa formuła konferencji przewiduje trzy sesje wykładowe i jedną „rownoległą” sesję warsztatową (w drugim dniu konferencji). Sesja pierwsza, po wcześniejszym uroczystym otwarciu Konferencji (piątek od 16:00 do 18:40) – „Od przeszłości do teraźniejszości”. Sesja druga (sobota 9:30-13:40) – „Co radiolog może dać klinicyście”. Sesja trzecia (sobota 15:00-17:00) – „Radiologia pół żartem, pół serio”.

Nie tylko nauką człowiek żyje – dlatego też przewidzieliśmy dla Państwa szereg atrakcji towarzyszących, począwszy od wieczoru towarzyskiego, występów artystycznych i innych sympatycznych niespodzianek w otoczeniu urokliwej, pięknie odrestaurowanej starówki rzeszowskiej.

Nasze spotkanie nie byłoby możliwe bez znaczącej pomocy naszych drogich Sponsorów, przede wszystkim Firmy General Electric Healthcare, Bayer Healthcare, Bracco Imaging, Philips Healthcare, Carestream Health, TMS Sp. z o.o., Siemens Healthcare i wielu innych.

Żywimy głęboką nadzieję, że to okazjonalne wiosenno–majowe spotkanie na Konferencji Jubileuszowej w Rzeszowie pozwoli Państwu zaspokoić oczekiwania zawodowe i dostarczy samych dobrych doświadczeń, którym sprzyjać będzie miła, przyjacielska atmosfera i znana rzeszowska gościnność.

Jeszcze raz gorąco i serdecznie zapraszamy.

Komitek Organizacyjny

Przewodniczący Wiesław Guz

Wiceprzewodnoiczący Antoni Samojedny

Sekretarz Radosław Ramotowski

Skarbnik Mirosław Drozd

Andrzej Górecki – członek