Ustawa Prawo Atomowe – zmiany dotyczące funkcji fizyka medycznego

kw 8 września 2014 0
Ustawa Prawo Atomowe – zmiany dotyczące funkcji fizyka medycznego

9 lipca 2014 roku odbyło się pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo Atomowe. Odnosząc się do części dotyczącej kontroli jakości aparatury radiologicznej, przedstawiciele Komisji do Spraw Procedur i Audytów Klinicznych w radiologii oraz Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej poruszyli bardzo istotne problemy wynikające z planowanych zmian.
Osiągnięcia techniczne i naukowe doprowadziły do zwiększonego zapotrzebowania na kontrolę dawki i jakości obrazowania w diagnostyce, a tym samym na zwiększenie liczby osób, które powinny prowadzić nadzór nad stanem technicznym aparatury radiologicznej. Zmiana wprowadzona w projekcie może ograniczyć możliwości rzeczywistego nadzoru nad aparaturą diagnostyczną w Polsce ze względu na niedostateczną liczby kompetentnego personelu.

Czytaj całość: Inżynier i Fizyk Medyczny 4(3), 2014, 183-185

Elżbieta Pater
Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Inżynierii Klinicznej, e-mail: epater@wp.pl

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

Email marketing templates powered by FreshMail.com
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij