Aktualności

nastrone

III Ogólnopolska Konferencja Studentów Fizyki Medycznej, pt. „FIZYKA DLA MEDYKA”, to największa w Polsce studencka konferencja poświęcona w pełni zagadnieniom fizyki medycznej i inżynierii biomedycznej.

W dniach 10-12 kwietnia na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się kolejna edycja konferencji. Spotkanie ma na celu zrzeszyć studentów fizyki medycznej, fizyki technicznej, inżynierii biomedycznej, medycyny oraz nauk pokrewnych. Serdecznie zapraszamy również prowadzących, wykładowców i pracowników naukowych związanych z tymi dziedzinami. Konferencja pozwoli podzielić się swoimi dokonaniami naukowymi, nawiązać nowe znajomości, rozwinąć zainteresowania oraz wzbogacić posiadaną wiedzę.

FIZYKA DLA MEDYKA, to trzy dni sesji referatowych i posterowych. Oprócz wystąpień studentów, będziemy mieli okazję wysłuchać wykładów specjalnych wygłoszonych przez naukowców i specjalistów związanych z fizyką medyczną.

Ponadto w trakcie konferencji przewidywana jest wizyta w wiodących ośrodkach naukowych mieszczących się w Krakowie:

– Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS

– Instytut Fizyki Jądrowej PAN im. Henryka Niewodniczańskiego, gdzie odwiedzimy Centrum Cyklotronowe Bronowice oraz Zakład Tomografii Magnetyczno-Rezonansowej.

Organizatorami Konferencji są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Medycznych KERMA działającego przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej, przez którą można również dokonać rejestracji: www.fizykadlamedyka.pl

Zapraszamy również na  fanpage: www.facebook.com/fizykadlamedyka, na którym na bieżąco informujemy o prelengentach , kolejnych atrakcjach, a także organizujmy konkursy z nagrodami.

 

email: kontakt.fizykadlamedyka@gmail.com