Aktualności

Urbanik_200Szanowni Państwo

Przypadł mi w udziale zaszczyt zaprosić Państwa do Krakowa w dniach 2-4 czerwca 2016 roku na 41. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Rok 2016 to szczególny czas dla Polskiej Radiologii. Będziemy obchodzić 120. rocznicę jej narodzin.
W pierwszych dniach stycznia 1896, właśnie w Krakowie, prof. UJ Karol Olszewski powtórzył eksperyment Roentgena otwierając polską kartę światowej historii radiologii.
W 2016 roku przypada także 90. lecie wydania pierwszego numeru Polskiego Przeglądu Radiologii jak również 100. lecie publikacji Karola Mayera w której po raz pierwszy na świecie – w Krakowie – opisał podstawy tomografii rentgenowskiej.
41. Zjazd PLTR odbędzie się w mieście pięknym i dostojnym w którym wydarzyło się tak wiele ważnych spraw dla historii, kultury i nauki naszego kraju i o którym zwykło się mawiać – „Cracovia totius Poloniae urbs celeberima”. Jestem więc przekonany, że Kraków ze swoją historią, zabytkami i tradycją Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie sprzyjał naukowej atmosferze naszego radiologicznego święta.
Na miejsce naszego spotkania wybraliśmy centrum kongresowe ICE, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Pragniemy bowiem zapewnić uczestnikom maksymalny komfort a wystawcom umożliwić prezentacje ofert w jak najlepszych warunkach.
Mam więc nadzieję, że spotkamy się w czerwcu 2016 w Krakowie a oczekując na to spotkanie przekazuję w imieniu swoim i zespołu organizacyjnego moc serdeczności.

Prof. Andrzej Urbanik
Prezydent 41. Zjazdu PLTR

PROGRAM KONGRESU