Nadzór nad wyposażeniem radiologicznym w czasie epidemii

kw 14 maja 2020 0
Nadzór nad wyposażeniem radiologicznym w czasie epidemii

Streszczenie

Niewątpliwie czasy nam nastały trudne. Nikt z nas nie przeżywał czegoś takiego i nie bardzo wiadomo gdzie i kiedy będziemy, gdy skończy się stan pandemii. Ba, nie wiemy nawet jak się skończy! Trzeba jednak, mimo wszystkich przeciwności, zachować zasady wynikające z tak zwanej dobrej praktyki. Na ile tylko można, postarajmy się dołożyć należytej staranności do codziennych obowiązków. Jakże łatwo w stresie, w którym przyszło pracować na co dzień w pracowniach radiologicznych, zapomnieć o przyziemnościach związanych z nadzorem nad prawidłowością pracy urządzeń, które obsługujemy. Niniejszy tekst zawiera zalecenia opracowane w Komisji ds. Techniki i Legislacji Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego wraz z zespołem Konsultanta Krajowego w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w sytuacji braku testów specjalistycznych.

Pełna wersja artykułu dostępna w bieżącym wydaniu. Zapraszamy także do prenumeraty.

Ryszard Kowski, Jerzy Walecki
Zakład Diagnostyki Radiologicznej i Obrazowej CMKP, Zespół Konsultanta Krajowego w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, ul. Konarskiego 13, 05-400 Otwock, tel: +48 602 115 606, e-mail: rkowski@wp.pl

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

Email marketing templates powered by FreshMail.com
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij