Siemens Healthineers dostarcza kontenerowe pracownie tomograficzne jednoimiennym szpitalom zakaźnym

kw 14 maja 2020 0
Siemens Healthineers  dostarcza kontenerowe pracownie tomograficzne jednoimiennym szpitalom zakaźnym

Tomografia komputerowa jest ważnym narzędziem diagnostyki COVID-19. Pracownie TK umieszczone w relokowalnych pawilonach pozwalają szybko wesprzeć lekarzy w kluczowych decyzjach klinicznych. Pierwsza kontenerowa pracownia tomograficzna – w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku – jest już gotowa na przyjęcie pacjentów. Aby ograniczyć zakres prac w szpitalu przeznaczonym dla pacjentów z COVID-19, kontener został przywieziony do Gdańska jako kompletny moduł ze wstępnie uruchomionym tomografem. Wymagał jedynie podłączenia do mediów. Po końcowej kalibracji sprzętu i testach dopuszczających kontener stał się w pełni funkcjonalną pracownią tomograficzną.
Tomografy, zakupione z funduszy interwencyjnych, trafiają do odbiorców w zaledwie kilka tygodni po zamówieniu. Konstrukcja samego kontenera odbywa się równolegle z produkcją i konfiguracją sprzętu zgodnie z wymogami klienta. Skaner przywożony jest następnie do hali montażowej, gdzie wraz z niezbędnym wyposażeniem (sterownia, osłony radiologiczne itp.) trafia do kontenera i po wstępnym uruchomieniu kompletna pracownia ponadgabarytowym konwojem drogowym trafia do docelowego szpitala.
Umieszczenie tomografu w relokowalnym pawilonie nie oznacza jakichkolwiek kompromisów po stronie doświadczenia pacjenta. Pracownia od środka jest nie do odróżnienia od wersji stacjonarnej, a przyjazną atmosferę zapewnia symulacja słonecznego nieba. Pawilon komunikowany jest z budynkiem w pełni zamkniętym łącznikiem, dzięki czemu badanie tomograficzne jest dostępne także dla pacjentów nieopuszczających szpitalnego łóżka.
Pracownie wyposażone są w tomografy Siemens Healthineers z rodziny SOMATOM go (w Gdańsku – SOMATOM go.Up, zaś w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie – SOMATOM go.Top, najbardziej zaawansowany aparat z tej linii) – ich obsługa oparta jest w dużym stopniu na bezprzewodowym tablecie, co znacząco zwiększa komfort pacjenta i personelu.

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

Email marketing templates powered by FreshMail.com
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij